Facebook Instagram Youtube
Muži Žáci Přípravka Ženy
TJ Mořkov - AFC  Štramberk - AFC AFC - Tichá AFC - Jakartovice
Ne 24.3.2019  So - 6.4.2019 pá - 26.4.2019 So - 13.4.2019
15:00 hod. 10:00 hod. 16:30 hod. 10:00 hod.
odjezd auty  odjezd bus 9:00   
Ženy
Moravskoslezská divize sk. „A“

Ženy si na azyl nestěžují.

Fotbalistky se po uplynulé sezoně, kvůli výstavbě nových kabin na hřišti, přestěhovaly do ženklavského azylu, kde v šesti zápasech posbíraly deset bodů.

Ženy si na azyl nestěžují.

Když k tomu přičteme stejný počet bodů také v pěti venkovních utkáních, dělá to souboru trenéra Vlastimila Chobota souhrnný výsledek dvaceti bodů a výsledné 6. místo po podzimní části moravskoslezské divize žen, sk. A. Hráčky však ztrácejí na okresního rivala z Lubiny, kterému patří 2. místo za suverénním Havířovem, pouhé čtyři body.

„Před sezónou jsme si dali cíl být do pátého místa, ale myslím že je to i tak super výsledek, když ztrácíme jen čtyři body na druhé místo. Začátkem sezóny se holkám dařilo sbírat body převážně jen venku, ale ke konci podzimní sezóny i na hřišti v Ženklavě," sdělil trenér fotbalistek Vlastimil Chobot.

Právě ženklavské hřiště bylo, stejně jako pro mužský "A" tým působící v I. A třídě, sk. B, pro fotbalistky AFC domácím prostředím.

„Začátek nám tam sice nevyšel, ale díky dobrému zázemí od kluků z Ženklavy, kteří hrají za tamní muže, jsme závěr podzimní sezóny zvládli úspěšně. Kluci se o nás hezky starají. V Ženklavě je nově opravené hřiště, které bylo vždy dokonale připraveno k zápasu. V chladnějších dnech nám kluci vařili čaj a otevřeli bufet s občerstvením pro naše fanoušky. V Ženklavě jich také máme dost, a když přijeli i naší skalní z Veřovic tak můžu i za holky, trénera i za vedoucího říct, že se tam cítíme jako doma. Navíc nám obec Ženklava poskytla umělé hřiště s osvětlením. Děkujeme tak za ochotný přístup nejen fotbalistům Ženklavy, ale i obci Ženklava," vyjádřila se po podzimní části Veronika Najvarová, jež náhradní domácí prostředí velmi dobře zná, neboť hostuje právě z Ženklavy.

Kanonýrka Mališová

Fotbalistky, jejichž dlouholetým vedoucím týmu je Zdeněk Kocián, si nejvíce cení utkání v Loděnicích. „Prohrávali jsme už 0:2, ale na konci zápasu svítilo na světelné tabuli 2:2. Nejhorší zápas byl v Havířově, kde jsme prohráli 0:4. Nechci už se k tomu vracet, neboť havířovské holky a jejich fanoušci jsou kapitola sama o sobě," vracel se k průběhu podzimu trenér žen.

Tým v jedenácti podzimních duelech nasázel 38 branek, což znamenalo pátou nejlepší ofenzívu v soutěži. Hned 20 gólů má na svědomí Michaela Mališová, jež měla na kontě o jedinou branku méně než aktuálně nejlepší kanonýrka Volfová z vedoucího Havířova. Udrží tak pod Javorníkem tuto střelkyni?

„Pro mě jsou důležitě všechny holky, které bojuji za náš klub. Co se tyče Mišky Mališové, tak je to na ni, ale je naše, takže pro jaro určitě neprodejná," vyjádřil se dále trenér, jenž si nemůže vynachválit atmosféru svého celku. „Holky i přes věkový rozdíl drží pospolu. Podnikají různé akce, jako oslavy narozenin a různé výlety. Naposledy to byla oslava narození Daniela Dobrozemského, který se narodil naší hračce Ivě. V září se stala první maminkou naše kapitánka Romča Černochová," vzpomínal trenér.

„Já jsem rád, že holky dělají takové akce i mimo fotbal. Jsou totiž moc ukecané a pak alespoň při trénování tolik nežvaní," dodal s úsměvem trenér děvčat, které začnou s přípravou na jarní odvety od poloviny ledna.

„Budeme chodit jednou týdně do tělocvičny a jednou týdně běhat ven. Dále budeme posilovat a pracovat s míčem a také se musím věnovat naší nové brankařce. Určitě se zúčastníme i nějakého zimního turnaje v hale," má jasno trenér, jenž se neopomněl vyjádřit k ženským ambicím.

„Chceme si získat diváky pohledným fotbalem. To nejdůležitější pak bude zdvojnásobit počet bodů, které jsme uhráli na podzim. Jestli má nějaká z děvčat zájem, přijít do skvělého kolektivu, budeme jen rádi," řekl závěrem kouč.


Zdroj: http://novojicinsky.denik.cz/fotbal_region/zeny-verovic-si-na-azyl-nestezuji-20151217.htmlK článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šestnáct: