Úvodní utkání nového ročníku jsme zvládli za 3 body.

Košelík Roman – Černoch Martin – Adamec Martin – Knybel Radomír

Pítr Lukáš (88´Mokrý Jakub) – Kupčák Martin – Košelík Radim „C“ – Michálek David (67´Ondřej Fojtík)

Bartoň Jan – Hanko Michal (90´Ondřej Zapletal)

Podrobnosti k utkání:

8´ - 1:0 Martin Černoch

47´- 1:1

71´- 2:1 Michal Hanko

Vstup do utkání nám vyšel náramně. Již v 8 min jsme ujali vedení. Na naší polovině jsme zahrávali přímý kop za obranu hostů přímo na hlavu Martina Černocha, který prodloužil míč na bránu, ale hostující gólman jen vyrazil před sebe a to již pro Martina nebyl problém skórovat do odkryté brány – 1:0. V první půli jsme byli lepším týmem, měli jsme několik brankových příležitostí ke skórování. Za zmínku stojí samostatný únik Honzy Bartoně z 23 min, který se prodral hostující obranou, ale trefil jen vzdálenější tyč.

Zato vstup do druhého poločasu nám nevyšel vůbec. Nejdříve hosté z Mořkova zahrozili střelou do tyče, ale to asi nebylo pro naše zadáky dostatečné varování. Z následného rohu již Mořkov srovnal stav utkání na 1:1, když se hlavou trefil Vahalík. Skóre bylo srovnáno, hra byla vyrovnána a začínalo se od začátku. Ještě že máme ve Veřovicích rychlíka Honzu Bartoně, který byl neúnavný a neustále běhal mezi oběma šestnáctkami. V 71 min si vzal míč před naším vápnem, proběhl až do pokutového území hostů, kde naservíroval míč Michalovi Hankovi, který se ještě zasekávačkou zbavil jednoho hráče a levou zavěsil pod víko - 2:1. Vedli jsme, ale nic nebylo rozhodnuto. V posledních minutách ještě musel 2x zachraňovat v brance chytající Honza Sypták tutovky soupeře. Tyto minuty patřily jemu a i díky jeho pohotovým zákrokům jsme jednobrankové vedení uhájili až do závěrečného hvizdu rozhodčího.

Vstup do soutěže nám vyšel, zvládli jsme utkání a máme 3 body, což je dobré pro klid v mužstvu. Pro diváky, kterých pod Javorník přišlo více jak 300, to byla pěkná a dramatická podívaná a jen více takových zápasů. Příští kolo jedem do Ostravice, kde jsme myslím prohráli 0:1, takže tomuto soupeři máme co vracet.