AFC Veřovice – TJ Slavoj Jeseník n/O 2:1 (1:0)

AFC Veřovice – TJ Slavoj Jeseník n/O      2:1 (1:0)

Švolba Petr – Černoch Martin – Adamec Martin – Knybel Radomír

Košelík Roman – Kupčák Martin – Košelík Radim „C“ – Michálek Jan

Valošek Jan (88´ Fojtík Ondřej)– Hrivňák Daniel (82´ Matuš Ondřej)

Podrobnosti k utkání:

4´- 1:0 Hrivňák Daniel

71´- 1:1

83´- 2:1 Košelík Roman

Úvod zápasu našim fotbalistům vyšel náramně. Ihned z první akce jsme se ujali vedení 1:0, a to běžela teprve 4 min utkání. Gólově se prosadil hlavou Dan Hrivňák. O další tři minuty později mohlo být po rohovém kopu ještě veseleji, ale svou šanci nevyužil hlavičkující Radek Knybel a ani dorážející Jan Valošek, který po dlouhé době opět nastoupil v sestavě Veřovic. Poprvé se předvedli hosté v 17 min, když nebezpečně zahrozili střelou těsně vedle pravé tyče Martinovy brány. Běžela 29 min a opět hosté stříleli ze šestnáctky, ale Martin Fojtík byl tam, kde měl být a střelu do náruče zlikvidoval. Po následném nákopu našeho gólmana se do šance dostával Honza Valošek, ale gólman hostů včasným výběhem naši případnou gólovou šanci zmařil. V 38 min v podobné šanci byl Dan Hrivňák, ale také on neproměnil. První půle skončila nakonec pouze 1:0.

Druhý poločas začal tak jako první. Naši měli optickou převahu, ale do vyložených šancí jsme se nedostávali. V 50 min sice Martin Černoch se z pozice stopera udělal malý výlet, ale střela nebyla tak důrazná, aby překonala gólmana Slavoje. A jak to ve fotbale bývá, když některé šance se nedotáhnou do konce, tak blesk udeří na druhé straně. A to se stalo v 71 min, kdy hosté vyrovnali na 1:1 po nedorozumění a hlavičkované mezi Petrem Švolbou a Radimem Košelíkem, kdy míč od našeho kapitána našel hostujícího snajpra a pro něho již nebyl problém prostřelit z hranice jedenáctky Martina Fojtíka. I přes vyrovnání hostů, jsme se s výsledkem nechtěli spokojit a vrhali se opět do útoku. V 80 min si mohl vzít naše vedení zpět Honza Valošek, ale hlavou nastřelil jen břevno. V 83 min jsme byli ale úspěšní. Po rozehrávce přímého kopu z půlící čáry nejdříve hlavou míč přizvedl Peťa Švolba a potom opět hlavou dorazil míč do soupeřovy brána Roman Košelík – 2:1. Tento stav již zůstal do konce zápasu a my jsme se mohli radovat z vítězství.

Po minulém kole, kdy zápas naši svěřenci vůbec nezvládli, tak dnes to byl již pohlednější a mnohem bojovnější výkon Mičkovy družiny. V příštím týdnu jedem do Petřvaldu a jak jistě všichni víte, tak tam to vždy bývá nevyzpytatelné. Uvidíme jak se naši borci na tento zápas naladí.